Godziny działania sklepuPoniedziałek-Piatek 9.00 - 16.00,
Regulamin
REGULAMIN
POSTANOWIENIA WSTĘPNE
Niniejszy regulamin (dalej: Regulamin) określa warunki korzystania ze Sklepu Internetowego https://forthegarden.eu/zlokalizowanego na stronie internetowej pod domeną https://forthegarden.eu/ (dalej: Sklep), prowadzonego przez For The Garden Piotr Maczuga z siedzibą przy ul. Kamiennej lok.21 42-512 Psary NIP: 644-236-00-98 REGON: 242947321 zarejestrowany w Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Wójta Gminy Psary, adres e-mail: info@forthegarden.eu(dalej: adres poczty elektronicznej Sklepu), numer telefonu kontaktowego: 501-480-699 zwanego dalej Operatorem Sklepu.
Ilekroć używa się w Regulaminie pojęcia Konsument, pojęcie to oznacza konsumenta w rozumieniu art. 221 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny.
Regulamin został udostępniony na stronie Sklepu pod adresem https://forthegarden.eu/a także przesyłany jest na życzenie Klienta w sposób uzgodniony przez Strony.
ZAKRES USŁUG ŚWIADCZONYCH DROGĄ ELEKTRONICZNĄ
Usługi świadczone drogą elektroniczną na podstawie Regulaminu polegają na umożliwieniu Klientowi:
korzystania z funkcji Sklepu w celu zawarcia umowy sprzedaży i określenia warunków realizacji tejże umowy,
korzystania z usługi "Newsletter", o ile została ona udostępniona w ramach Sklepu.
Usługa "Newsletter" polega na przesyłaniu wiadomości zawierającej informacje handlowe o aktualnej ofercie, promocjach, rabatach i zniżkach. Usługa jest bezpłatna i wymaga wyrażenia zgody Klienta na przesyłanie informacji handlowych, a także wskazania adresu e-mail, na który wiadomości mają być przesyłane. Zgoda na przesyłanie informacji handlowych może zostać cofnięta w każdym czasie poprzez zgłoszenie cofnięcia zgody na adres poczty elektronicznej Sklepu.
WARUNKI ŚWIADCZENIA USŁUG DROGĄ ELEKTRONICZNĄ
Aby spełniać wymagania techniczne niezbędne do współpracy ze Sklepem, Klient winien posiadać:
przeglądarkęinternetową:InternetExplorer,MozillaFirefox,GoogleChrome lub Opera, zaktualizowaną do najnowszej wersji udostępnionej przez dostawcę przeglądarki,
włączoną obsługę Java Script,
aktywny adres e-mail.
Operator Sklepu stosuje na stronie Sklepu pliki "cookies". Szczegółowe postanowienia odnoszące się do plików "cookies" określa Polityka prywatności zamieszczona pod następującym adresem https://forthegarden.eu/stanowiąca załącznik do Regulaminu.
REJESTRACJA I WARUNKI ZAWIERANIA I ROZWIĄZYWANIA UMÓW O ŚWIADCZENIE USŁUG DROGĄ ELEKTRONICZNĄ
Operator Sklepu umożliwia złożenie zamówienia po dokonaniu rejestracji w celu utworzenia konta Klienta lub dokonując rejestracji bez tworzenia konta. Dozwolone są również zamówienia telefoniczne i mailowe.
Rejestracja jest dobrowolna, a korzystanie z utworzonego konta jest bezpłatne. Rejestracja umożliwia szybkie złożenie zamówienia, skorzystanie z organizowanych przez Operatora Sklepu promocji oraz pozwala na uczestnictwo Klienta w organizowanych przez Operatora Sklepu programach lojalnościowych. Ponadto w ramach utworzonego konta Klient w szczególności ma możliwość śledzenia stanu realizacji zamówienia, przeglądania historii zamówień oraz posiada dostęp do panelu umożliwiającego zmianę danych Klienta.
W celu złożenia zamówienia Klient winien postępować zgodnie z instrukcjami zamieszczonymi na stronie Sklepu, a w szczególności wypełnić formularz kontaktowy, podając dane zgodne z rzeczywistością, aktywny adres e-mail oraz unikalne hasło.
Klient zobowiązuje się chronić dane podane w procesie rejestracji przed ich użyciem przez osoby nieuprawnione.
Proces tworzenia konta zakończony jest przesłaniem na wskazany przez Klienta adres e-mail zawiadomienia o utworzeniu konta z linkiem aktywacyjnym. Poprzez kliknięcie linku aktywacyjnego Klient zawiera z Operatorem Sklepu umowę o świadczenie usług drogą elektroniczną aktywując jednocześnie dostęp do utworzonego konta.
Umowę o świadczenie usług drogą elektroniczną, w wypadku gdy Klient utworzył konto, uważa się za zawartą na czas nieoznaczony.
Klient zobowiązany jest aktualizować dane podane w ramach konta niezwłocznie po ich zmianie. Zmiana danych możliwa jest za pomocą panelu udostępnionego przez Operatora Sklepu.
Operator Sklepu zastrzega prawo żądania wyjaśnień w wypadku, gdy podane przez Klienta dane budzą obiektywnie uzasadnione wątpliwości co do ich poprawności lub zgodności z prawdą. Odmowa udzielenia wyjaśnień lub nie udzielenie ich we wskazanym przez Operatora Sklepu terminie uprawnia Operatora Sklepu do odmowy zawarcia umowy o świadczenie usług elektronicznych lub odmowy przyjęcia zamówienia.
Zabrania się Klientowi dostarczania w ramach Sklepu jakichkolwiek treści o charakterze bezprawnym.
Klient składając zamówienie przy rejestracji bez tworzenia konta, przyjmuje do wiadomości i akceptuje fakt, iż w takim wypadku dostęp do pewnych funkcji Sklepu może zostać ograniczony ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa przetwarzanych danych.
Klient może rozwiązać umowę o świadczenie usług w każdym czasie. Oświadczenie o rozwiązaniu/wypowiedzeniu umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną oraz inne oświadczenia składane przez Klienta uważa się za skutecznie doręczone, o ile zostały wysłane na adres poczty elektronicznej Sklepu albo listem poleconym na adres siedziby Operatora Sklepu.
Operator Sklepu może rozwiązać umowę o świadczenie usług drogą elektroniczną bez zachowania okresu wypowiedzenia, jeśli:
otrzymał urzędowe zawiadomienie o bezprawnym charakterze podanych przez Klienta danych lub o bezprawnym charakterze działalności Klienta,
Klient naruszył postanowienia Regulaminu/prawa, dobre obyczaje lub prawa osób trzecich i pomimo dodatkowego wezwania Klient nie przywrócił stanu zgodnego z umową/prawem lub nie usunął skutków stwierdzonego naruszenia w określonym terminie,
Operator Sklepu może rozwiązać umowę o świadczenie usług drogą elektroniczną z zachowaniem 14 - dniowego okresu wypowiedzenia, jeśli:
uzyskał wiarygodną wiadomość o bezprawnym charakterze podanych przez Klienta danych lub bezprawnym charakterze prowadzonej przez niego działalności i uprzednio zawiadomił Klienta o zamiarze rozwiązania umowy,
podane przez Klienta dane budzą obiektywnie uzasadnione wątpliwości co do ich poprawności lub zgodności z prawdą, a wątpliwości tych nie zdołano usunąć w drodze kontaktu z Klientem,
Klient nie zalogował się na konto w ciągu 2 lat od ostatniego logowania, gdy zawiadomiony o wypowiedzeniu Klient nie wyraził woli kontynuowania umowy.
Oświadczenie Operatora Sklepu o rozwiązaniu/wypowiedzeniu umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną oraz inne oświadczenia składane przez Operatora Sklepu uważa się za skutecznie doręczone, jeśli zostało wysłane na wskazany przez Klienta adres poczty elektronicznej lub zostało wysłane listem poleconym na adres wskazany przez Klienta.
Rozwiązanie umowy przez którąkolwiek ze stron jest równoznaczne z utratą przez Klienta dostępu do konta ze skutkiem na dzień rozwiązania umowy.
Wypowiedzenie lub rozwiązanie umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną pozostaje bez wpływu na wykonanie przyjętych do realizacji zamówień, chyba że strony umówią się inaczej.
ZASADY SKŁADANIA ZAMÓWIEŃ
Operator Sklepu prowadzi sprzedaż towarów prezentowanych na stronach Sklepu. Informacja o towarach oraz cenach towarów, prezentowana na stronach Sklepu, nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 § 1 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny i jest wyłącznie zaproszeniem do zawarcia umowy w rozumieniu art. 71 Kodeksu cywilnego.
Wszystkie ceny prezentowane na stronach Internetowych Sklepu podawane są w polskich złotych (PLN) i zawierają podatek VAT (cena brutto).
Operator Sklepu na żądanie Klienta wystawi fakturę VAT. W pozostałych wypadkach do zamówionego towaru dołącza się paragon fiskalny.
Zamówienia można dokonać za pomocą narzędzia udostępnionego na stronie Sklepu, za pomocą którego możliwe jest dokonanie wyboru towaru, określenie zamawianej ilości towaru, dostępnych sposobów dostawy zamówionego towaru oraz dostępnej dla danego towaru formy płatności. W celu złożenia zamówienia wymaga się od Klienta postępowania zgodnie z instrukcjami zamieszczonymi na stronie Sklepu.
Złożenie zamówienia jestmożliwe po potwierdzeniu przez Klienta faktu zapoznania się treścią Regulaminu oraz akceptacji określonych w nim warunków korzystania ze Sklepu.
Zamówienie uważa się za złożone, a umowę sprzedaży uważa się za zawartą z chwilą potwierdzenia przyjęcia zamówienia przez Operatora Sklepu z obowiązkiem zapłaty przez Klienta lub dokonania przez Klienta zapłaty za zamówiony towar.
Płatności za pośrednictwem udostępnionego przez Operatora Sklepu systemu płatności mogą dokonywać wyłącznie osoby uprawnione do posługiwania się danym instrumentem płatniczym.
Każdy towar opatrzony jest informacją o dostępności towaru. Wskazany czas realizacji zamówienia oznacza przewidywany termin, w którym zamówienie powinno zostać wysłane do Klienta. Bieg terminu realizacji zamówienia rozpoczyna się w dniu zaksięgowania wpłaty na koncie Operatora Sklepu lub po otrzymaniu informacji o wyborze przez Klienta dostawy towaru za pobraniem. W przypadku kilku towarów zamawianych w jednej przesyłce czas realizacji zamówienia odpowiada najdłuższemu czasowi realizacji zamówienia spośród towarów objętych złożonym zamówieniem.
W sytuacjach losowych związanych z brakiem towaru w magazynie, Operator Sklepu poinformuje Klienta o ewentualnych opóźnieniach z tym związanych. W takim wypadku Klient poinformuje Operatora Sklepu czy nadal jest zainteresowany zakupem towaru. W wypadku rezygnacji z zakupu towaru przez Klienta Operator Sklepu wystosuje wiadomość potwierdzającą anulowanie złożonego zamówienia.
ODSTĄPIENIE OD UMOWY
Zgodnie z ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U.2014.827 z późn. zm.) Klient będący Konsumentem, który zawarł umowę na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa, może w terminie 14 dni odstąpić od niej bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztów, z wyjątkiem kosztów określonych w art. 33, art. 34 ust. 2 tejże ustawy tj.:
jeżeli Klient wybrał sposób dostarczenia rzeczy inny niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez Operatora Sklepu, ten ostatni nie jest zobowiązany do zwrotu Konsumentowi poniesionych przez niego dodatkowych kosztów,
Klient ponosi tylko bezpośrednie koszty zwrotu towaru, chyba że Operator Sklepu zgodził się je ponieść lub nie poinformował Klienta o konieczności poniesienia tych kosztów.
Bieg terminu do odstąpienia od umowy w wykonaniu której Usługodawca wydaje towar rozpoczyna się od objęcia towaru w posiadanie przez Klienta lub wskazaną przez niego osobę trzecią inną niż przewoźnik, a w przypadku umowy, która obejmuje wiele rzeczy, które są dostarczane osobno, partiami lub w częściach - od objęcia w posiadanie ostatniej rzeczy, partii lub części.
Klient może odstąpić od umowy, składając oświadczenie o odstąpieniu od umowy przy użyciu formularza stanowiącego załącznik do niniejszego Regulaminu. Do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenia o odstąpieniu przed jego upływem.
W przypadku odstąpienia Klienta odumowy, umowę uważa się za niezawartą. Jeżeli Klient złożył oświadczenie o odstąpieniu od umowy zanim Operator Sklepu przyjął jego Zamówienie, Zamówienie przestaje wiązać Operatora Sklepu.
Operator Sklepu ma obowiązek niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia Klienta o odstąpieniu od umowy zwrócić mu wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszty dostarczenia towaru, przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użył Klient, chyba że Klient wyraźnie zgodził się na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami.
Jeżeli Operator Sklepu nie zaproponował, że sam odbierze towar od Klienta, może wstrzymać się ze zwrotem płatności otrzymanych od Klienta do chwili otrzymania towaru z powrotem lub dostarczenia przez Klienta dowodu jego odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.
Klient ma obowiązek zwrócić rzecz Operatorowi Sklepu lub przekazać ją osobie upoważnionej do odbioru niezwłocznie, jednak nie później niż 14 dni od dnia, w którym odstąpił od umowy, chyba że Operator Sklepu zaproponował, że sam odbierze towar. Do zachowania terminu wystarczy odesłanie towaru przed jego upływem.
Zwrotu towaru należy dokonywać na adres: 42-625 Celiny ul. Męczenników 28
Klient ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości towaru będące wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania towaru.
Informuje się, że prawo odstąpienia od zawartej umowy nie przysługuje Klientowi będącemu Konsumentem w odniesieniu do umów:
w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji Konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb;
w której przedmiotem świadczenia jest rzecz ulegająca szybkiemu zepsuciu lub mająca krótki termin przydatności do użycia;
w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;
w której przedmiotem świadczenia są rzeczy, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami.
zawartej w drodze aukcji publicznej;
POSTĘPOWANIE REKLAMACYJNE
Operator Sklepu odpowiada wobec Klienta będącego Konsumentem za niezgodność towaru z umową na zasadach określonych w ustawie o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r. (Dz.U. z 2014 r. poz. 827 z późn. zm.), a w wypadku Klienta nie będącego Konsumentem Operator Sklepu odpowiada za wady towaru na zasadach określonych w ustawie z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny.
Klient może zgłaszać reklamacje na adres poczty elektronicznej biuro@ogrodzeniawiklinowe.pl lub listem poleconym na adres: Ogrodzenia Wiklinowe Piotr Maczuga 42-625 Celiny ul. Męczenników 28 z dopiskiem „reklamacja".
Reklamacja powinna zawierać, aczkolwiek nie jest to wymóg jej rozpatrzenia: dane pozwalające na identyfikację Klienta oraz udzielenie odpowiedzi na reklamację, numer zamówienia bądź inne dane pozwalające na identyfikację zamówienia, w tym datę zakupu, a także okoliczności uzasadniające reklamację, a w szczególności opis stwierdzonej wady lub niezgodności towaru z umową.
Jeżeli podane w reklamacji dane lub informacje wymagają uzupełnienia, Operator Sklepu przed rozpatrzeniem reklamacji, zwróci się do Klienta o jej uzupełnienie we wskazanym terminie.
Operator Sklepu udziela odpowiedzi na reklamację w terminie 14 dni od dnia jej otrzymania przy użyciu tego samego nośnika, jaki został użyty przez Klienta w celu złożenia reklamacji, a w każdym wypadku co najmniej w formie dokumentowej.
W razie uwzględnienia reklamacji Klient zobowiązany jest zwrócić reklamowany towar, w miarę możności w oryginalnym opakowaniu, a w przypadku jego braku w opakowaniu należycie zabezpieczającym towar przed ubytkiem lub uszkodzeniem.
Klient przyjmuje do wiadomości, że jest zobowiązany sprawdzić przy odbiorze przesyłki zawierającej towar, czy nie została ona otwarta lub uszkodzona. W przypadku stwierdzenia ubytku lub uszkodzenia przesyłki, Klient zobowiązany jest przy udziale przewoźnika ustalić protokolarnie stan przesyłki oraz okoliczności powstania szkody, a także niezwłocznie powiadomić o tym fakcie Operatora Sklepu.
Klient przyjmuje do wiadomości, że zgodnie z art. 74 ust. 3 ustawy z dnia 15 listopada 1984 r. Prawo przewozowe (Tekst jednolity: Dz.U.2012.1173), jeżeli po wydaniu przesyłki ujawniono ubytek lub uszkodzenie niedające się z zewnątrz zauważyć przy odbiorze, przewoźnik ustala stan przesyłki na żądanie uprawnionego i dokonuje zgłoszenia niezwłocznie po ujawnieniu szkody, nie później jednak niż w ciągu 7 dni od dnia odbioru przesyłki. Klient zobowiązuje się w takich wypadkach dokonać zgłoszenia ubytku lub uszkodzenia we wskazanym terminie oraz powiadomić o tym fakcie Operatora sklepu.
SPOSOBY POZASĄDOWEGO ROZWIĄZYWANIA SPORÓW
Klient będący Konsumentem może skorzystać z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń m.in. zwracając się do stałego polubownego sądu konsumenckiego działającego przy Inspekcji Handlowej z wnioskiem o rozstrzygnięcie sporu wynikłego z zawartej umowy lub zwracając się do wojewódzkiego inspektora Inspekcji Handlowej z wnioskiem o wszczęcie postępowania mediacyjnego w sprawie polubownego zakończenia sporu między Konsumentem, a Operatorem Sklepu.
Klient będący Konsumentem może uzyskać bezpłatną pomoc w sprawie rozstrzygnięcia sporu z Operatorem Sklepu zwracając się do powiatowego (miejskiego) rzecznika konsumentów lub organizacji społecznej, do której zadań statutowych należy ochrona konsumentów (m.in. Federacja Konsumentów, Stowarzyszenie Konsumentów Polskich).
Szczegółowe informacje dotyczące możliwości skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń oraz zasady dostępu do tych procedur dostępne są w siedzibach oraz na stronach internetowych powiatowych (miejskich) rzeczników konsumentów, organizacji społecznych, do których zadań statutowych należy ochrona konsumentów, Wojewódzkich Inspektoratów Inspekcji Handlowej oraz pod adresem http: //www.uokik.gov.pl.
POSTANOWIENIA KOŃCOWE
Operator Sklepu zastrzega sobie prawo do zmiany postanowień Regulaminu, o czym zawiadomi Klienta. Klient, który nie akceptuje zmian Regulaminu może rozwiązać umowę o świadczenie usług drogą elektroniczną bez zachowania okresu wypowiedzenia. Zamówienia przyjęte do realizacji przed dniem wejścia w życie zmiany Regulaminu, świadczone są na dotychczas obowiązujących warunkach.
W wypadku umowy zawartej z Klientem, który nie jest Konsumentem, prawem właściwym dla tejże umowy jest prawo polskie, a wszelkie spory wynikające lub mogące wyniknąć z tejże umowy zostają poddane pod rozstrzygnięcie sądu właściwego miejscowo dla siedziby Operatora Sklepu.
Regulamin wchodzi w życie z dniem 01-01-2024
Załącznik nr 1
Miejscowość, data
…………………………………
…………………………………
…………………………………
Imię i nazwisko konsumenta(-ów) Adres konsumenta(-ów)
Nazwa i adres przedsiębiorcy
Oświadczenie o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa
Ja/My (*)............................................ niniejszym informuję/informujemy(*) o moim/naszym(*) odstąpieniu od umowy sprzedaży następujących rzeczy(*).......................................................................................................................................... umowy dostawy następujących rzeczy(*).......................................................................................................................................... umowy o dzieło polegającej na wykonaniu następujących rzeczy/o świadczenie następującej usługi(*)..........................................................................................................................................
Data zawarcia umowy1/odbioru2(*)...................................................................................
Podpis konsumenta(-ów)
(*) Niepotrzebne skreślić 1podać, jeżeli umowa dotyczyła świadczenia usług 2podać, jeżeli umowa dotyczyła zakupu towaru